Fotoodmładzanie – na czym polega zabieg?

Zabieg fotoodmładzania nie tylko wyraźnie poprawia wygląd skóry, ale także posiada właściwości lecznicze (dzięki zjawisku biostymulacji). Dzięki zabiegowi zmarszczki zostają wygładzone, cera odzyskuje zdrowy wygląd a gęstość skóry znacznie się poprawia. Dla osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących efektów zaleca się wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów.

Wskazania do wykonania zabiegu

Popularność fotoodmładzania wynika z całkowitej bezinwazyjności oraz bezpieczeństwa. Poleca się go przede wszystkim w celu spowolnienia procesów starzenia się skóry, a także uporania się ze zmianami trądzikowymi, naczyniowymi oraz przebarwieniami posłonecznymi.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg ze względu na swoje wysokie bezpieczeństwo nie posiada zbyt wielu przeciwwskazań. Nie powinien być jednak wykonywany u osób ze świeżą opalenizną, nieuregulowaną cukrzycą i nadciśnieniem a także u kobiet w okresie ciąży oraz laktacji.

Jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu emitowane przez specjalne urządzenie światło pobudza syntezę kolagenu oraz elastyny odpowiedzialnych za jędrność i młody wygląd skóry. Fotoodmładzanie może być wykonane na dowolnej partii ciała – na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach. Dzięki bezinwazyjności już następnego dnia można powrócić do normalnej aktywności.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu na skórze może pojawić się niewielkie zaczerwienienie oraz obrzęk. Po kilku dniach skóra ulega złuszczeniu – w tym czasie należy ją intensywnie nawilżać oraz unikać ekspozycji na promienie UV.

Jedno przemyślenie nt. „Fotoodmładzanie – na czym polega zabieg?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *